خداحافظی با ویندوز ۷ !!!!

خداحافظی با ویندوز ۷ !!!!

اخبار و اطلاعیه ها, ویندوزدر ۱۱ دی ۱۳۹۸

پشتیبانی از ویندوز ۷ به پایان رسیده است

 

بعد از ویندوز xp محبوب، نوبت خداحافظی با ویندوز۷ شده است و این خبر اکثر کاربران ویندوز ۷ را به شدت سردرگم و نگران کرده است. پس از ۱۰ سال، پشتیبانی از ویندوز ۷ در ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۰ به پایان می رسد.

 

در توضیحات دلایل این تصمیم در همان پیغام ترویج ویندوزهای جدیدتر، مایکروسافت توضیح داده که کاربران می‌توانند کاربری بهتر، عملکرد با کیفیت‌تر و امنیت بیشتر را تجربه کنند که البته کلیه موارد فوق می‌تواند صحیح باشد ولی با باقی ماندن در پلتفرم ویندوز ۷ برای آنها خطراتی مانند آلوده شدن به ویروس‌ها و بدافزارهای درصد بالاتری خواهند داشت.

 

نکته‌ای که در این میان باقی می‌ماند این است که بسیاری از ادارات و ساختارهای دولتی هنوز بر پایه ویندوز ۷ کار می‌کنند و ممکن است در ابتدای سال ۲۰۲۰ با وجود عدم پشتیبانی از ویندوز ۷ برای آنها مشکلات عدیده‌ای ایجاد شود که می‌توانیم در آن زمان به صورت مفصل به آنها بپردازیم.

 

البته همانطور که می‌دانید این اولین بار نیست که مایکروسافت به کاربران دیگر نسخه‌های ویندوز می‌گوید که به سراغ نسخه جدیدتر بروند و سال ۲۰۱۵ و با رونمایی از ویندوز ۱۰ نیز این اتفاق افتاده بود ولی این پیشنهاد آن زمان تا این حد جدی جلوه نمی‌کرد.

 

به هر حال دنیا در حال پیشرفت و رسیدن به نسخه‌های جدیدتر در هر نرم‌افزار و سخت‌افزاری است و به همین دلیل شرط عقل و حرکت پویاست که هر کاربری بعد از مدتی خود را به جدیدترین نسخه‌ها در هر دو زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار ارتقا دهد.

 

ما می دانیم که این تغییر می تواند دشوار باشد، بنابراین ما در اینجا هستیم تا به شما در توصیه هایی برای کارهای بعدی و پاسخ دادن به سؤالات مربوط به پایان پشتیبانی کمک کنیم.

 

پایان پشتیبانی به چه معنی است؟

 

هنگامی که ویندوز ۷ در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ به پایان پشتیبانی رسید ، رایانه شما همچنان کار می کند اما مایکروسافت دیگر موارد زیر را ارائه نمی دهد :

  • پشتیبانی فنی برای هرگونه مسئله
  • بروز رسانی نرم افزار
  • به روزرسانی های امنیتی یا رفع آنها

 

در حالی که می توانید بدون استفاده از بروزرسانی های نرم افزاری و امنیتی، همچنان به استفاده از رایانه شخصی خود در ویندوز ۷ ادامه دهید، این خطر بیشتر برای ویروس ها و بدافزارها خواهد بود. بروز باشید چرا که بهترین راه برای ایمن ماندن سیستم شما با ویندوز ۱۰ امکان پذیر است. و بهترین راه برای تجربه ویندوز ۱۰ یک رایانه شخصی جدید است. با اینکه نصب ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه قدیمی خود امکان پذیر است اما توصیه نمی شود.

 

منبع : سایت رسمی مایکروسافت

درباره محمدرضا شفیعی
برنامه نویس و توسعه دهنده وب

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *