چگونه مک را ریستارت کنیم؟ Restart Mac

چگونه مک را ریستارت کنیم؟ Restart Mac

تکنولوژیدر ۸ فروردین ۱۳۹۹

اگر رایانه مک شما کند شده، برنامه ها در آن به درستی ران نمی شوند و یا درکل عملکرد عادی و معمول خود را ندارد، شاید بهتر باشد که mac خود را ریستارت کنید. برای این کار روشهای گوناگونی پیش روی شما خواهد بود که در این نوشتار بدانها می پردازیم پس با ما هم راه باشید.

ریستارت کردن مک با استفاده از منوی اپل

سریعترین راه و آسانترین راه برای restart مک، استفاده از گزینه های Powerیا توان از منوی Apple در دسکتاپ می باشد. برای این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. نخست، لوگوی Apple را که در گوشه بالا-چپ نمایشگر شما جای دارد، کلیک کنید.
  روش ریستارت کردن مک از راه های مختلف
 2. در منوی باز شده، دکمه Restart را کلیک نمائید.
  دکمه Restart در منوی مک

مک شما اکنون ریستارت می شود. به رایانه خود زمان بدهید تا دوباره بالا بیاید. پس از آن خواهید دید، که احتمالا مشکلات Mac شما برطرف شده است.

ریستارت مک از بخش ترمینال (Terminal)

 1. اگر کمی بر سیستم عامل MacOS چیره هستید، شما می توانید آن را با استفاده از ترمینال، ریستارت کنید. برای این کار برنامه Terminal مک خود را باز کنید. این کار را می توانید با فشار کلید میانبر Command + Space بصورت همزمان انجام دهید و یا اینکه در بخش Spotlight Search، نام Terminal را در نوار جستجو تایپ کنید و پس از آن آیکون Terminal را در بخش نتایج انتخاب کنید.
 2. اکنون، آماده reboot مک هستید. به یاد داشته باشید، که در اینجا می باید از sudo command استفاده نمایید. در غیر اینصورت، با یک پیام خطا در زیر آن روبرو خواهید شد.
  ریستارت مک از بخش ترمینال (Terminal)
 3. دستور sudo (superuser do) به شما امکان دسترسی امنیتی یک ابرکاربر (superuser) را خواهد داد. برای ریستارت مک، دستور زیر را وارد کنید:Sudo shutdown -r <time>

به حای <time> زمان مشخصی را که دوست دارید مک شما ریبوت شود، تایپ کنید. اگر می خواهید کار ریستارت سریع انجام شود. دستور now را جای آن تایپ کنید. اگر می خواهید مک شما یک ساعت دیگر ریبوت شود، جای آن ۶۰+ را تایپ کنید.

پس از آن دکمه Enter را زده و گذرواژه سا همان پسورد مک خود را هنگام درخواست سیستم، تایپ کنید.

ریستارت مک از بخش ترمینال (Terminal)

مک شما در زمان تعیین شده ریستارت می شود.

Force Restart یا به زور ریستارت کردن مک

اگر نشانگر موس شما یخیده و freeze شده و مک به شما پاسخی نمیدهد، شما می توانید مک خود را با زور ریستارت کنید. به یاد داشته باشید که در این روش، پرونده های Save نشده شما، از دست خواهد رفت.

 1. برای این کار کلید های Control + Command + Power را بصورت همزمان بفشارید تا اینکه اِسپَر (screen – صفحه) شما خالی شود. چند ثانیه پس از آن نیز مک شما ریستارت خواهد شد.
 2. بعنوان روش جایگزین در iMac و دیگر رایانه های مک که دکمه Power یا توان فیزیکی دارند، می توانید با فشار بلند این دکمه، مک خود را رستارت کنید.
درباره محمدرضا شفیعی
برنامه نویس و توسعه دهنده وب

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *